Rainer Vakra: olümpiale sõidu asemel võinuks Ansip kutsuda rahva suusasõidule

 (52)
SDE Tallinna piirkond valis uue esimehe
Rainer Vakra valiti SDE Tallinna piirkonna uueks juhiksFoto: Martin Dremljuga

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra leiab, et oma osalusega Sotši olümpiamängudel annab peaminister Andrus Ansip vaikides signaali Eesti riigi suhtumisest Venemaa kodanikuõiguste, sõnavabaduse ning õigusriigi piiramise osas.

"Andrus Ansip on peaminister ja esindab riiki 24 tundi nädalas ja pole vahet, kas ta läheb olümpiale enda sõnul puhkuse ajast või mitte," põhjendas Vakra.

Vakra ütles Delfile, et tema oleks peaministrilt oodanud, et olümpiale sõidu asemel kutsub ta oma rahva näiteks olümpia avapäeval hoopis suurele suusasõidule, et avaldada toetust õigusriigi sünnile Venemaal.

Vakra sõnul ei ole vist kellelegi ootamatus, et Sotši olümpiale sõidab Edgar Savisaar. Küll aga on tema sõnul ootamatu, et Sotši läheb peaminister Andrus Ansip. Samuti on kohal Viktor Janukovitš, Nursultan Nazarbajev ja Aleksander Lukašenko.

Sotši olümpiamänge ei lähe vaatama Barack Obama, Angela Merkel, François Hollande, Viviane Reding, Toomas Hendrik Ilves, Dalia Grybauskaite, Donald Tusk, Frederik Reinfeldt.

Vakra on üks ligi 400st inimesest, kes kirjutas alla Anvar Samosti algatatud petitsioonile, mis soovitab peaminister Andrus Ansipil boikoteerida Sotši olümpiamänge.