Rainer Vakra ja Raimond Kaljulaid ei pea õigeks Vabadussamba lähistele rulatõkete rajamist

 (84)
Rainer Vakra ja Raimond Kaljulaid ei pea õigeks Vabadussamba lähistele rulatõkete rajamist
Vabadussõja võidusammasFoto: Martin Dremljuga

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) kuulutas neljapäeval välja hanke Vabadussõja võidusamba maa-alale rulatõkete paigaldamiseks, et tagada Komandandi tee poolel asuva kaldtee nõlvapoolsel küljel oleva uue graniitkiviplaatidest äärise säilimist. Mitmed poliitikud aga seda ideed ei poolda.

Hanke lühikirjeldusest selgub, et kõnealune ääris võib saada kahjustatud rulatajate sõitmise tagajärjel.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid ei pea tõkete rajamist heaks lahenduseks. "Mis oleks kui teeks sama raha eest nendele tüüpidele sinna lähedale mingi neile sobiva asja, mille peal rulaga sõita? Või siis lepiks, et noored kasutavad linnaruumi, plaat kulubki, tuleb vahetevahel uus plaat osta," teatas Kaljulaid sotsiaalmeedias.

Rulapargi rajamise poolt on ka sotside linnapeakandidaat Rainer Vakra. "Enne, kui takistada ja keelata, tuleb põhjus likvideerida. Hirve või Politsei parki tuleb üks tänapäevane asi ehitada," teatab Vakra, kuidas tõketele kuluvat raha tuleks kasutada.

RKAS peab tõkete rajamise eeldatavaks maksumuseks ilma käibemaksuta 3700 eurot. Hankes osalemiseks peab pakkuja aga olema teinud kaks korda sarnaseid töid ehitusmaksumusega vähemalt 5000 eurot.

Hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 8. augustil. Rulatõkked peaksid paigaldatud saama oktoobri lõpuks.