Raimond Kaljulaid soovitas Savisaarel võim üle anda: ma ei näe võimalust, et ta taas esimeheks valitakse

 (57)

Edgar Savisaarega kohtunud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid soovitas Edgaril mitte kandideerida erakonna esimeheks.

Edgar Savisaar teatas täna Lasnamäe linnaosa valitsusse kogunenud ametnikele, et kandideerib Keskerakonna kongressil erakonna esimeheks. "Ta rääkis, millised on tema vaated ja milline on ta suhtumine ka teise poole tegevusse täna. Mõned teised koosolekul osalejad avaldasid oma seisukohti ja selle teadmisega lahku läksimegi," kirjeldas Kaljulaid.

"Minu sõnum Edgarile oli see, et mina ei näe täna võimalust, et ta erakonna kongressil võidaks, esimehena jätkata saaks ja minu soovitus talle on leppida kokku selles, kuidas korraldada mõistlik ja erakonda võimalikult säästev üleminekuperiood," täpsustas Kaljulaid. Kuna Savisaarel seda soovi aga ei paista olevat, tuleb ka selleks valmis olla.

Pärast videointervjuud lisas Kaljulaid, et Keskerakonna linnaametnikud on kongressil oma hääletuses vabad, kuid tema ei toetaks Savisaare kandidatuuri Keskerakonna esimeheks. "Ei toeta kindlasti," sõnas Kaljulaid.

Loe Edgar Savisaare ja linnaametnike tänasest kohtumisest lähemalt SIIT.