Raidma: naiste kohustusliku ajateenistusega pole mõtet kiirustada

 (15)
Kuperjanovi jalaväepataljon
Foto on illustreerivFoto: Jassu Hertsmann

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma (RE) ütles, et kuigi naiste suurem kaasamine riigikaitsesse teeks nii kaitseväge kui ka kaitseliitu tugevamaks, ei ole naistele kohustusliku ajateenistusega mõtet kiirustada.

"Ajateenistuse naistele kohustuslikuks tegemise otsusega pole mõtet hetkel kiirustada. Sellele eelnevalt peab kaitsevägi saama oma esimese kogemuse, vaatama üle teenistuskeskkonna ja ametikohtade spetsiifika," kommenteeris Raidma ERR-i uudisteportaalile.

Raidma osutas, et nii kaua, kui püsib tänane olukord, kus soovijaid naisi on rohkem, kui hetkeolukord võimaldab ajateenistusse astuda, pole kohustusliku ajateenistuse kehtestamisel ka erilist sisu.

Samas lausus Raidma, et naiste suurem kaasamine sõjalisse riigikaitsesse teeb nii kaitseväge kui ka kaitseliitu tugevamaks.

"Ühel päeval, ei välista, jõuame ka selleni, kus meie põhiseaduses sätestatud üldine kodanikukohus osaleda riigikaitses ei oma seadusest tulenevaid piiranguid naistele ja see ongi meie kõikide kohus," ütles Raidma.

Norra parlament kiitis hiljuti heaks eelnõu, millega esimesena Euroopas kehtestatakse kohustuslik ajateenistus ka naistele.