Raid: riigikogu liige saab ka kuluhüvitiseta hakkama

 (58)
Raid: riigikogu liige saab ka kuluhüvitiseta hakkama
Foto: Andres Putting

Riigikogu liikmetest kõige vähem ettenähtud kuluhüvitisi kasutanud Juku-Kalle Raid rääkis KUKU raadio hommikuprogrammile Ärataja, et riigikogu liige saab hakkama ka ilma ettenähtud kuluhüvitiseta, sest saadiku palk on piisavalt suur.

“Sellest palgast piisab elamiseks küll ja veel, ning kui mul avaneb võimalus seda kuluhüvitiste jama kuidagi hääletamisega korrigeerida, siis ma seda ka teen,” lubas Raid, kes on enda sõnul ka ilma kuluhüvitisi kasutamata saanud piisavalt palju ringi sõita ja valijatega kohtuda. Kasutamata on tal kuluhüvitisteks ette nähtud 4199 eurot.

“Riigikogus on ahneid inimesi aga päris palju, kes seal mõnda aega tiksudes hakkavad ette kujutama, et nad on selle riigi A ja O," sõnas ta.  

Raidi hinnangul tuleks kuluhüvitised muuta projektipõhiseks. “Näiteks et kui käid kohtumas valijaga, esitad projekti ja arve, “ selgitas Raid. Samuti tuleks tema hinnagul kuluhüvitise määra langetada 30 protsendist palgast kümnele protsendile. “Kuluhüvitiste süsteem tuleks umber teha,” leidis saadik.