Rahvusringhäälingu maja konkursile 14 tööd

 (7)

Koostöös Eesti Arhitektide Liiduga käesoleva aasta märtsikuus välja kuulutatud Eesti Rahvusringhäälingu uue maja rahvusvahelisele arhitektuursele ideekonkursile laekus 14 tööd.

Tegemist oli avatud pakkumismenetlusega riigihankega, mille eesmärgiks on saada parim arhitektuurne ideelahendus ringhäälingumaja uuele hoonekompleksile ning lähiümbruse planeeringule. Tulevase ringhäälingumaja krundi suurus on 23 934 ruutmeetrit ja see asub aadressil Tuisu 21, Kristiine linnaosas, teatas Delfile rahvusringhäälingu pressiesindaja.

Võidutöö kuulutatakse välja 3. augustil ning see on aluseks üldplaneeringut muutvale detailplaneeringule ja hoonetekompleksi ning lähiümbruse projekteerimisele.

Arhitektuurse lahenduse ideekonkursi komisjoni kuuluvad komisjoni esimees Jaak Raie, komisjoni liikmed Andres Jõesaar, Merike Villard, Aarne Akerberg, Margus Allikmaa, Joel Sarv, Arvo Rikkinen, Villem Tomiste, Toomas Rein, Ado Eigi, Ignar Fjuk ja Ilo Kalk. Ekspertgruppi kuuluvad Urmo Männi, Ramon Järvsoo, Mart Mae ja Hannes Valdma.