Rahvusooper Estonia otsib avaliku konkursiga uut peadirektorit

 (33)
Rahvusooper Estonia 114. hooaja avakoosolek
Aivar Mäe.Foto: Madis Veltman

Augusti lõpus astus Aivar Mäe rahvusooper Estonia peadirektori ametikohalt tagasi ning sai lisaks kopsaka, ligi 40 000-eurose hüvitise. Nüüd otsib rahvusooper uut peadirektorit.

"Peadirektori ülesandeks on tagada Rahvusooperi kunstiliste ja majanduslike eesmärkide täitmine, organisatsiooni igakülgne areng, teatri tegevuse planeerimine ja igapäevane juhtimine. Kandideerima on oodatud motiveeritud ning tugeva visiooniga kandidaadid, kellelt eeldatakse kõrgharidust, kultuurivaldkonna tundmist, majandusalaseid üldteadmisi, arvestatavat juhtimiskogemust ning lisaks eesti keelele paari teise võõrkeele oskust," kirjutas Estonia kodulehel.

Kasuks tuleb ka muusika- ja teatrivaldkonna hea tundmine, valdkondlikud rahvusvahelised kontaktid, hea suhtlemis- ja avaliku esinemise oskus. Kandidaatidel tuleb esitada rahvusooperi arenguvisioon järgnevateks aastateks.

Valitud peadirektor asub tööle tuleva aasta 1. jaanuaril ning leping sõlmitakse kuni viieks aastaks.

Tänavu juunis kõnelesid mitmed Estonia töötajad, kuidas Aivar Mäe on neid ahistanud ning alandanud. Aivar Mäe pidas süüdistusi pahatahtlikuks, ent astus augustis peadirektori kohalt tagasi. Lisaks uurib süüdistusi politsei.