Rahvas jättis poliitikud ja rabas hoopis valimisnänni

 (28)
Rahvas jättis poliitikud ja rabas hoopis valimisnänni
Jaan TootsVallo Kruuser / Eesti Ekspress

Üheksal poliitikul ja umbes 30 potentsiaalsel valijal oli eile Lümanda rahvamajas peamiselt ühesuunalise kõnevooluga valimisteemaline kokkusaamine. Valdavas osas pensionieas kuulajad suurt küsimisaktiivsust üles ei näidanud, küll aga tormati ürituse lõppedes erakondade meenete laua juurde, selle asemel et kasutada pakutud võimalust poliitikutega törts neljasilmajuttu ajada.

Kohale saabunud seltskond oli esinduslik - Rahvaliit oli kohale saatnud peaministrikandidaat Jaan Tootsi ning Aivo Linnu, Madis Sinimetsa ja Ülo Kannisto, Reformierakond oli esindatud Jüri Kuuse ja Jaanus Tamkivi näol ning Keskerakonnast oli kohal Kalle Laanet ja sotse esindas Kajar Lember. Pingirea otsa peale toetas end ka üksikkandidaat Raimond Ellik, kirjutab Saarte Hääl.

Peamiselt saidki rääkida poliitikud. Rahvale pakuti korduvalt küsimisevõimalust, kuid seda pakkumist kasutati vaid mõnel üksikul korral.

Üle kahe tunni kestnud kohtumise lõpetuseks pakuti rahvale lahkelt, et nüüd on võimalik poliitikutega ka nelja silma all vestelda. Rahvast huvitasid aga rohkem lauad, kus erakondade nänn välja pandud. Kaasa haarati nii helkureid, pastakaid, kindaid kui ka turukotte. Keset rahvamaja saali seisvate poliitikute vastu keegi suuremat huvi üles ei näidanud.