Praegu on Ahhaa keskuse kasutuses 900 ruutmeetrit, millest muuseum vajab vaid kuni kolmandikku. Tõenäoliselt võetakse muuseumi kasutusse 250–270 ruutmeetrit ning rajatakse sissepääs Vabaduse väljaku trepi poolsesse külge. Ahhaa ruum jagatakse niisiis kaheks ja ülejäänud vähemalt 600 ruutmeetril avatakse 1. juunil Energia avastuskeskuse teadusnäitused. „[Muuseum] jääb eraldi ruumina, mis ei takista teaduskeskuse toimetamist.“
Kui palju Vabaduse väljaku poole jääva pinna eest renti maksma tuleb hakata, ei osanud Korb öelda, viidates, et kasutatava ruumi suurus pole veel täpselt teada.
Muuseumi sünnile saab kaasa aidata
„Eksponaatide kogumine on alles algusjärgus. Osa eksponaate, mida kavatseme kasutada, on praegu hoiustatud Valgas Isamaalise Kasvatuse Muuseumis. Tegu on raadiotehnikaga, mida kasutati sidepidamiseks ja nõukogude üksuste raadioside segamiseks. Olemasolevad eksponaadid on seotud ka piirivalve tekkimise ja selle töökorraldusega 90-ndate aastate alguses,“ rääkis Korb. „Samuti on mõningasel määral kogu taasiseseisvumisest pildi- ja audiovisuaalset materjali, trükiseid, lendlehti jmt.“
„Kutsume üles kõiki, kellele Rahvarinde liikumine on südamelähedane ja kes soovivad Rahvarinde muuseumi sünnile kaasa aidata, taasiseseisvumisega seotud esemeid annetama. Rahvarinde liikumise põhikangelaseks oli aktiivne kodanik ja sellepärast korjame kõike, mis on seotud selle aja emotsioonide ja mälestustega. Kui keegi soovib juba praegu midagi muuseumile annetada, võiks pöörduda Tallinna Kesklinna Valitsuse poole,“ sedastas Korb.
Muuseumi tuleb Korbi sõnul kaasaegne ekspositsioon, mis eeldab erilist ruumilahendust. „Vabaduse väljaku ruum sobib kaasaegse ekspositsiooni jaoks väga hästi, kuna ei ole piiratud siseseinadega, vaid kujutab endast üht suurt ruumi. Loodav muuseum eeldab kindlasti ehitustöid, kui pikalt ja missuguses vormis need toimuvad, on hetkel veel vara rääkida,“ ütles Korb.
Ekspositsiooni plaan juba tegemisel
„Ekspositsiooni plaan on hetkel tegemisel. Professionaalne disainer kujundab ruumid vastavalt muuseumi nõukogu ja kuraatori välja töötatud ekspositsiooni plaanile. Eskiisprojekt tehakse vastavalt disaineri paika pandule,“ ütles Korb ja lisas, et praegu on lõplikust eskiisivariandist veel vara rääkida.
Muuseum ja avastuskeskus teineteist Korbi kinnitusel segama ei hakka. „Isegi vastupidi – tulevikus need hoopis täiendaksid teineteist, kuna mõlemad kannavad hariduslikku eesmärki,“ sõnas Korb. „Üheks eesmärgiks on siduda ekspositsioon kooliprogrammiga, et õpilased saaksid täiendavat infot Eesti lähiajaloost.“