Rahvaliit saadab eurovalimistele tundmatud näod

 (57)
Rahvaliit saadab eurovalimistele tundmatud näod
Reuters/Scanpix

Rahvaliidu volikogu kinnitas täna erakonna nimekirja eurovalimistel, kaheteistkümne europarlamenti pürgija seas peale partei esimehe Karel Rüütli tuntud nimesid ei ole.

Rahvaliidu esinumber on erakonna juhatuse liige ja EBS-i õppejõud Anto Liivat. Talle järgnevad Rahvaliidu esimees Karel Rüütli ning Narva 6. Kooli direktor Jekaterina Golubtsova, teatas Rahvalliit.

Nimekirjas on ka Tartu valla vallavanem ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu esimees Aivar Soop, Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži projektijuht Ulrika Hurt ning Nissi vallavolikogu esimees Juhan Särgava.

Kandideerijate seas on veel Paikuse vallavanem Kuno Erkmann, Lõunaprojekt OÜ projekteerija-juhataja Olav Hoop, ettevõtja Janek Nelson, Rahvaliidu Noorte esimees Monika Kuzmina, kodanikuliikumise „Päästkem Eesti metsad!” eestvedaja Lauri Läänemets ja Tabivere vallavolikogu esimees Kajar Lember.

Rahvaliidu Euroopa Parlamenti kandideerijate nimekiri koostati kõigi 15 maakonnaühenduse ja kolme linnaühenduse ettepanekute alusel. Ühendused kujundasid oma seisukohad kohalikel konverentsidel.