Rahvaliit: millal Laar siiras oli?

 (32)
Rahvaliit: millal Laar siiras oli?
Foto: DELFI

Eestimaa Rahvaliidule jääb arusaamatuks Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe Mart Laari nädalavahetuse parteikaaslastele saadetud kiri, milles küsis, kas Rahvaliidust on kasu?

"Veel 21. mail edastas ta Rahvaliidu esimehele pöördumise, milles märkis, et Eestimaa Rahvaliidu osalemine valitsusliidus võrdse partnerina looks tema hinnangul võimaluse, et maaelanikkonna, põllumeeste ja omavalitsustegelaste hääl ja huvid oleksid Eesti jaoks oluliste otsuste langetamisel selgemalt esindatud ja arvestatud. Ta märkis, et  seda soovivad ka maal elavad Eesti inimesed, põllumehed ja omavalitsusavalikkus," teatas Delfile Rahvaliidu pressiesindaja Manuela Pihlap.

"Jääb arusaamatuks, kas Laar oli siiras, kui ta allkirjastas kutse või nädalavahetusel tehtud avalduses," märkis Pihlap.

Mart Laari ja Reformierakonna esimehe peaminister Andrus Ansipi ühispöördumises Rahvaliidu esimehe Karel Rüütli poole on kirjas ettepanek Rahvaliidule asuda pidama ametlikke läbirääkimisi valitsusliidu loomiseks, sest seniste konsultatsioonide käigus on tekkinud arusaam, et Rahvaliit võiks olla erakond, mis seab Eesti huvid erakondlikest ettepoole.