Rahvaliit: me pole Rüütli tagasiastumisavaldust näinud

 (9)
Rahvaliit: me pole Rüütli tagasiastumisavaldust näinud
Foto: Jaan Olmaru

Rahvaliit pole saanud Arnold Rüütli avaldust juhatusest taandumise kohta ning seega pole erakonna auesimehe tagasiastumise kohta ametlikku kinnitust.

Rahvaliidu esimehe Juhan Aare teatel astus Rahvaliidu auesimees, president Arnold Rüütel tagasi Rahvaliidu juhatuse koosseisust. Rahvaliidu esimehe Juhan Aare saadetud teates seisab, et kujunenud olukorras ei pea president Rüütel võimalikuks jätkata tegevust juhatuse liikmena.

Rahvaliidu pressiesindaja Andres Raid ütles Kuku raadiole antud intervjuus, et selliseid ööteateid on Juhan Aare käest ennegi tulnud ning Rahvaliidu keskbüroo pole nendega kursis.

Raid kinnitas, et mingit avaldust pole Rahvaliit Arnold Rüütli käest saanud. Ta ei välistanud võimalust, et avaldus saadeti postiga, sel juhul on see veel teel. Ametlikku kinnitust aga Arnold Rüütli lahkumisele Rahvaliidu juhatusest ei saa Raidi sõnul praegu anda.

Raid kinnitas ka, et mingeid läbirääkimisi pole Rahvaliit Keskerakonnaga ühinemiseks pidanud ja laupäeval kogunetakse erakonnale uusi juhte valima.

Lisaks ütles Raid, et kavatseb Juhan Aare laimamise eest kohtusse kaevata.