Rahvaliidu valimiskampaaniaks kulus ligi 24 500 eurot

 (9)
Rahvaliidu valimiskampaaniaks kulus ligi 24 500 eurot
Foto: Andres Putting

Uuest riigikogust välja jäänud Rahvaliidu valimiskampaania läks kolmapäeval riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjonile esitatud aruande kohaselt maksma ligi 24 500 eurot.

Aruande kohaselt kulus Rahvaliidul ja partei nimekirjas valimistel osalenud kandidaatidel kampaaniaks 24 470 eurot, millest 3828 eurot on erakonnal veel tasumata. Isiklikke kulutusi teinud kandidaatidest oli kalleim kampaania Maardu linnapeal Georgi Bõstrovil, kes kulutas valimistele 4012 eurot, vahendab BNS.

Peale Rahvaliidu on erikomisjonile kuluaruande esitanud ka Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit, Iseseisvuspartei, Kristlikud Demokraadid ja 20 üksikkandidaati. Viimastest tegid kalleima kampaania valimistele 3894 eurot kulutanud Andreas Reinberg ja 3290 eurot kulutanud Üllar Õun.

Kõik 32 üksikkandidaati ja üheksa erakonda peavad esitama valimiskampaaniaks tehtud kulutuste ja kasutatud vahendite päritolu aruande riigikogu erikomisjonile ühe kuu jooksul pärast valimispäeva ehk hiljemalt kolmapäeval.