"Rahva teenrid": Yana Toom Keskerakonna juhiks ja Savisaar Brüsselisse?

 (76)
Keskerakonna pidu 2015
Keskerakonna pidu 2015Foto: Karli Saul

Keskerakonna lõhenemine võib olla tõenäoline ning kui praegu ei ole tänu Keskerakonna aktiivsele tegevusele venekeelsete valijate seas Eestis tugevaid vene parteisid, siis partei lõhenemine võib olukorda muuta, räägiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Eesti Ekspressi ajakirjanik Sulev Vedler märkis, et kõik sõltub sellest, mis Keskerakonnas edasi saama hakkab. Kui Toom aga valituks saaks, tekib Vedleri sõnul küsimus, kes tema asemel Brüsselisse europarlamenti läheks, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Ta sa sai teise tulemuse, 18 516 häält, ja miks ei võiks Edgar Savisaar olla saadik Brüsselis? Esiteks, mõelgem sellele, et tal on väga suured advokaadikulud maksta ja seal teenib päris hästi. Tööd peab tegema, aga ka mitte liialt palju. See oleks ju väga mugav variant - olla Brüsselis," lausus Vedler.

Saatejuht Mirko Ojakivi usub, et Toomil ei ole suurt illusiooni erakonna juhiks saamiseks, pigem mõtleb ta Savisaare pärandile ehk kümnetele tuhandetele valijatele, kes on pilla-palla - need hääled tuleb kodus hoida.

"Yana Toom ongi häältemagnet," märkis Sulev Vedler. "Aga ta ei ole häältemagnet Keskerakonna sees, vaid rahva seas. Tal on oma valijaskond ja need hääled ta kogub kokku. Selles mõttes on ta väga väärtuslik vara Keskerakonnale".