Raatuse ühiselamus on veel isolatsioonis poolsada inimest, politsei hoiab korda nädala lõpuni

 (18)
Politsei valvab Raatuse ühiselamu juures karantiinireeglitest kinnipidamist
Politsei valvab Raatuse ühiselamu juures karantiinireeglitest kinnipidamistFoto: Argo Ingver

Ootamatult Tartus koroonaviiruse koldeks muutunud Raatuse ühiselamus on isolatsioonis veel 56 inimest. Neist 16 andsid positiivse koroonaviiruse proovi, ülejäänud 40 inimesel haigust ei tuvastatud, kuid puutusid enne isolatsiooni haigetega kokku.

Tartu linnapea ja sealne kriisimeeskonna juht Urmas Klaas ütles, et vabalt võivad liikuda need Raatuse ühiselamu elanikud, kes on andnud negatiivse proovi ega ole koroonaviirusesse haigestunutega kokku puutunud.

"Isolatsioon töötab, nakatunuid ei ole alates puhangu algusest ehk üle-eelmisest nädalavahetusest juurde tulnud. Tänan väga hea ja operatiivse koostöö eest kõiki ametkondi, Tartu Ülikooli ja MTÜ Tartu Üliõpilasküla. Olukord saadi kiiresti kontrolli alla," kinnitas Klaas. Tänaseks on ka kõik sealsed elanikud testitud, kokku kontrolliti seega 274 inimese tervist.

Kuigi teistes Tartu ülikooli ühiselamutes on kaardistatud sealsed elanikud, siis pole laustestimist mujal tehtud. "Teistes ühiselamutes pole tuvastatud positiivseid juhtumeid ega positiivsetega kokku puutunud inimesi," selgitas Klaas. Lisaks pole Tartus uusi viiruskoldeid tekkinud.

Terviseameti lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luht lisas, et ühtegi teist ühiselamut Eestis peale Raatuse tänava oma kontrollitud pole. "Üldiselt on testimise eelduseks haigussümptomite ilmnemine. Kui inimese testitulemus osutub positiivseks, võetakse temaga ühendust ja selgitatakse välja kontaktsed. Selliselt avastatakse potentsiaalsed kolded, mille alusel otsustakse ka kontrollimise vajadus," rääkis Luht.

Viimane suurem koroonaviiruse nakkuskolle avastati möödunud nädalal Ida-Virumaal, kus ühes suguvõsas haigestus tiheda läbikäimise järel 18 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!