Raadio 2 arvamussaate "Olukorrast riigis" üks saatejuht paneb veebruaris ameti maha

 (58)
Marju Himma
Marju HimmaFoto: Ilmar Saabas

Raadio 2 arvamussaate “Olukorrast riigis” kaasautori koha võttis mullu septembris üle Marju Himma. Märtsis lahkub ta aga Rootsi teadustööd tegema ning pole veel selge, kellest saab Andrus Karnau kõrval uus kaassaatejuht.

ERRi teadustoimetaja ning “Olukorrast riigis” kaasautor Marju Himma lahkub Eestist, et teha Rootsis teadustööd. “Viimane saade peaks olema 9. veebruaril, aga kuna lahkun märtsis, olen nõus selle ajani saateid tegema,” rääkis Himma. Ta ütles, et ei tea, kellest saab uus kaasautor lisaks Karnaule.

“Olukorrast riigis” eelmine saatejuht Ahto Lobjakas pani töö maha mullu aprillis, kuna väidetavalt anti talle valida enesetsensuuri ja lahkumise vahel. Olevat kritiseeritud tema sõnavalikut ning nõuti vähem võitluslikku kajastust.

Pärast Lobjaka lahkumist töötasid kaasjuhtidena erinevad ajakirjanikud, kuni Himma septembris koha üle võttis. Himma hakkab Rootsis järeldoktorantuuris uurima, kuidas edastada uudiseid selliselt, et ka noored oleksid nende lugemisest-kuulamisest huvitatud.