Puškov nimetas Balti riike ja Poolat EL-i Trooja hobuseks

 (233)
Aleksei Puškov
Aleksei PuškovFoto: Vladimir Fedorenko, RIA Novosti

Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškov nimetas Balti riike ja Poolat Trooja hobuseks, kes õõnestab Euroopa Liidu väärtusi kontinendi jaoks võõrastes huvides.

"Me näeme, et Euroopa ei ole ühtne, kusjuures veelahe Venemaa-poliitika küsimuses läheb läbi nii üksikute riikide vahelt - me teame, et on riike, kes astuvad aktiivselt välja uute sanktsioonide poolt Venemaa suhtes: need on Leedu, Poola, Rootsi ja Suurbritannia," rääkis Puškov täna parlamendis, kus arutleti teemal "Venemaa-EL: kellele on kasulik strateegilisest partnerlusest keeldumine?", vahendavad ERR Uudised.

Puškovi hinnangul oli Balti riikide ja Poola võtmine NATO-sse ja EL-i  USA huvides ning Balti riigid USA toetusel ongi see Trooja hobune, kes muudab Euroopa ilmet vastavuses mitte Euroopa, vaid väliste ja Euroopale võõraste huvidega.

"See on Euroopa, mis on olulisel määral allutatud anglosaksi algele, mis oma poliitikas Venemaa suhtes sõltub veidral kombel rühmast agressiivselt meelestatud Ida-Euroopa riikidest - ma pean silmas Balti riike, Poolat, Rumeeniat ja mõnda teist riiki, kes peaaegu et dikteerivad suurtele Euroopa riikidele päevakorda Venemaa küsimuses," toonitas ta.

"Nende riikide lülitamine EL-i koosseisu oli USA ja nende, kellele nad Euroopas toetuvad, pikaajaline strateegiline mäng EL-i iseseisvuse ja tema välispoliitilise liini õõnestamiseks muu hulgas poliitikas Venemaa suhtes, ja praegu saab see silmnähtavaks," rääkis Puškov.