Purjutanud koolidirektor: ma ei märatsenud

 (19)
Roolijoodik
Foto: Merilin Kukk

Möödunud nädalal purjuspäi autorooli istunud ja hiljem ka joobeseisundis koolis viibinud Mart Õunpuu lükkab ümber kuuldused, nagu viinuks politsei arestikambrisse tuigerdava ja vägivaldse märatseja.

LõunaLehega kohtudes ütles Õunpuu, et ei õigusta oma tegu kuidagiviisi, kuid soovib ümber lükata levinud kuuldused.

“See on õige, et jäin promillidega vahele, mis ei olnud sugugi väiksed. Olen tugevalt rikkunud liikluseeskirja ja väärt karistust,” ütles ta.

“Võeti siis mind Võru piiri peal maha. Võttis maha eravärvides alarmsõiduk, kolm politseinikku peal. Panid puhuma, selge, joove. Mõtlesin, et auto jääb veel halba kohta. Siis istus üks politseinik rooli, panime auto sinna bensiinijaama parklasse. Lehes kirjutati, et seal mind tabati, tegelikult viidi sinna pärast auto.”

“On väidetud, et politsei viis mind koju magama. Kommentaarides veel sedagi, et politseinikud panid mulle lausa teki peale. Tegelikult lasi politsei mind Paju tänaval maha, sealt jalutasin koju,“rääkis Õunpuu. “Magamise vajadust ei tundnud, kuna ma ei tundnud, et oleks purjus või väsinud. Helistasin ühele sõbrale. Võtsime takso ja tõime bussi Vilja tänavasse maja ette.”

“Ma ei tuigerdanud, kaperdanud, kakelnud, räusanud. Sellele vaatamata pandi raudkambrisse ja seal pidin viibima hommikuni.”