Pummeldamine Siilil: kaks ajateenijat jäid piirituse joomisega vahele

 (90)
Pummeldamine Siilil: kaks ajateenijat jäid piirituse joomisega vahele
Foto: Tiit Blaat

Hiljuti toimunud suurõppusel Siil tarbisid kaks Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijat piiritust ning said selle eest ka distiplinaarkaristuse.

2. jalaväebrigaadi teabeohvitser nooremleitnant Jaanika Ojakõiv ütles Delfile, et õppusel tarbisid kaks ajateenijat piiritust, mis koosnes peamiselt etanoolist ning oli mõeldud katelokiga toidu valmistamiseks.

"Ajateenijate tervis ohus ei olnud ning keegi ei vajanud ei esmaabi ega haiglaravi. Ajateenijaid said distsiplinaarkaristuse," ütles Ojakõiv.

Ojakõiv lisas, et tegelikult on kaitsevägi suur organisatsioon, kus teenib läbilõige ühiskonnast ning kaitsejõud suhtuvad ajateenijatesse kui täiskasvanud inimestesse, kes on vastutustundlikud.

"Samuti on kaitseväes kehtestatud kord, millest enamik ajateenijaid ka kinni peab, paraku, nagu näitab toimunu, on ka erandeid," tõdes nooremleitnant.

4.–15. maini kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineerunud õppus Siil 2015 oli läbi ajaloo kaitseväe suurim. Siil toimus iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal oli planeeritud osalema üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase.