Pronksi tänava sulgemine toob kardetavasti kaasa liikluskaose

 (7)
Pronksi ja Gonsiori ristmikul muutub järgmisel nädalal liikluskorraldus.
Foto: Eva Ligi

Asfaldi alt kadunud pinnas ja seetõttu tekkinud kraater, hoiatusmärk keset teed, sõitmiseks ruumi napilt ühe auto laius – selline nägi eile välja Kreutzwaldi tänava jupp, mis on üle kuu aja olnud Lasnamäe ja Tallinna kesklinna vaheline põhimagistraal ja muutub mõne päeva pärast koguni neljarealise Pronksi tänava asendajaks.

Lasnamäe kanalisse viiv Gonsiori tänav on juuni keskpaigast saati suuremalt jaolt suletud ja seda asendavad paralleeltänavad, eelkõige ajutiselt kahesuunaliseks tehtud Kunderi tänav.

Gonsiori ja Kreutzwaldi tänava ristmik raadiomaja juures on taas avatud ja 27. juulist 2. augustini tuleb sel asendada ka Gonsiori ja Pronksi tänava ristmikku. Praegu on seal veel mõlemas suunas kaks sõidurada, 25. ja 26. juulil, vahetult enne lõplikku sulgemist mõlemas suunas üks.

Eelkõige võib soojatorude vahetusest tingitud kaevetöötanner üllatada neid, kes Tartu või Pärnu maanteelt linna sisse sõidavad ja näiteks sadamasse laevale kiirustavad. Ajutine põhitänav- ja ristmik asub ju Stockmanni kaubamaja juures olevast sõlmristmikust kvartali jagu Ülemiste pool.

Loe edasi Õhtulehest!