Pronks Õdur nõuab Savisaare kadu

 (544)
Edgar Savisaar
Postimees/Scanpix

Edgar Savisaarel pole etteheiteid neile, kes tema Tallinna linnapea ametist tagandamiseks allkirja andsid, ent kahetseb ausate inimeste sattumist nimekirja, kus figureerivad nimed nagu Heinrich Himmler, Pronks Õdur või Kalle Kantpüks.

Savisaar küsib Postimehe arvamusveerul, kuidas saab aga võtta tõsiseslt nimekirja, kus on kirjas järgmised nimed: Heinrich Himmler (96 a, Gestapo), Herman Göring (85 a, Luftwaffe), Puzanov Roland, 21 a, paberitega alkohoolik; Paks, Pets, 12 a, pätt; Gross, Rainis, 15 a, põka-juht; Kantpüks, Kalle, 80 a, küüne tuimestaja; Keres, Paul, 80 a, maletaja; Maus, Miki, 80 a, hiir; Sparrow, Jack, 42 a, piraat; Õdur, Pronks, 60 a, valvur.

Ma võiksin nüüd hüpata allkirjakampaania varemeil ja rõõmustada — selline vildakas tulemus teeb algatajatele pigem häbi kui au, nendib Savisaar. “Ja see juleti veel tähtsalt üle anda valitsusele ja teistele institutsioonidele!”

Savisaar lisab samas, et ta siiski ei tee seda — põhimõtteliselt on allkirjakampaaniad ja osalusdemokraatia õige asi, ent ta soovitab e-allkirjade kogumisel eelistada digiallkirju.