Prokuratuur Kuudi talu õuel toimunud tapmisest: üks kaksikvendadest võeti vahi alla, teine pääses vabaks

 (14)
Tulistamine Neemiskülas 12.05.20
Tulistamine Neemiskülas 12.05.20Foto: Argo Ingver

Prokuratuur taotles täna Tartu Maakohtult 59-aastase mehe tapmises kahtlustatavate 53-aastaste Theo ja Riho vahistamist. Kohus rahuldas prokuröri taotluse ning vahistas Theo. Riho vahistamist ei pidanud kohus põhjendatuks.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Tatjana Tamme sõnul võib Theo jätkata kuritegude toimepanemist ning seetõttu taotles prokurör tema vahistamist.

„Esialgsete uurimistulemuste põhjal saame öelda, et tõenäoliselt sooritas surmava lasu Theo, kelle kohus täna kuni kaheks kuuks vahi alla võttis. Traagiliselt lõppenud juhtumis oli arvatavasti oma osa ka ühiselt tarvitatud alkoholil, kuid juhtumi täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.“ lisas Tamm.

Üleeile õhtul pidas politsei Elva vallas Kuudi talu õuel - kõigest kilomeetri kaugusel Võrtsjärvest - kinni kaks 53-aastast meest. Tegemist on kaksikvendadest Riho ja Theoga, kes on hobijahimehed.

Politsei lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk selgitas, et pole täpsemalt teada, mis tüli Kuudi talus lahti läks, kuid ohver ja kinnipeetud kaksikvennad olid omavahel tuttavad ja võtsid koos napsu. Üks hetk mindi aga tõenäoliselt tülli ja käiku läks jahipüss.