Prokuratuur algatas Mati Eliste suhtes menetluse

 (36)
Mati Eliste
Foto: Andres Putting

Põhja ringkonnaprokuratuur alustas ajakirjanduses ilmunud informatsiooni põhjal kriminaalmenetlust karistusseadustiku mõjuvõimuga kauplemise paragrahvi alusel.

Kriminaalmenetluse alustamise ajendiks oli 29. oktoobri Eesti Ekspressis ilmunud artikkel, mis käsitles juhtumit, kus Pirita linnaosa halduskogu esimees Mati Eliste küsis väidetavalt ühe eramu detailplaneeringu heakskiitmise eest eraisikult 111 000 krooni, teatas prokuratuuri pressiesindaja.

Prokuratuur analüüsis materjale ja leidis, et nimetatud juhtumi puhul on olemas mõjuvõimuga kauplemise tunnused. Antud paragrahv käsitleb vara või muu soodustuse lubamisega nõustumist või vastuvõtmist vastutasuna selle eest, et isik kasutab ebaseaduslikult oma tegelikku või eeldatavat mõju eesmärgiga saavutada avaliku halduse ülesandeid täitvalt ametiisikult mingi teo toimepanemine vara andja või kolmanda isiku huvides.

Sellise kuriteo eest näeb seadus karistusena ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse. Kriminaalasja hakkab menetlema Põhja politseiprefektuur, uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.