Professor Tõnu Lehtsaar kandideerib IRLi nimekirjas riigikokku

 (22)
rekoritevalimisdebatt-006
Tõnu LehtsaarFoto: Jassu Hertsmann

Tartu Ülikooli religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar kandideerib riigikokku Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas. Tõuke kandideerimiseks andis Lehtsaare sõnul "kooseluseaduse rahva enamuse tahte vastane läbisurumine parlamendis".

"Kandideerin IRL nimekirjas, kuna oma maailmavaate ja poliitika poolest on see erakond mulle kõige lähemal," põhjendas Lehtsaar oma valikut.

Olulise tõuke kandideerimiseks andis Lehtsaare sõnul kooseluseaduse rahva enamuse tahte vastane läbisurumine parlamendis. „Seaduse vastuvõtmise meetod tekitasid tunde, et see pole enam minu Eesti. Leidsin, et on vastutustundlik püüda ise teha teisiti. Olen Eesti patrioot ja soovin riigi arengus kaasa rääkida, seega on riigikokku kandideerimine loogiline samm,“ ütles Lehtsaar.

Lehtsaare sõnul väärtustab ta abielu ja perekonda. Samuti peab ta oluliseks julgeoleku kindlustamist, eriti julgeoleku seda osa, mis rajaneb kõigi kodanike kodutundel ja usaldusel oma riigi vastu. „Olen kõigi ettevõtmiste poolt, mis toetavad sõna- ja südametunnistuse vabadust,“ lõpetas Lehtsaar