Priit Toobal: kui kahtlustus esitatakse, siis kaalun tagasiastumist

 (125)
Priit Toobal: kui kahtlustus esitatakse, siis kaalun tagasiastumist
Foto: Andres Putting

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal rääkis ERRi raadiouudistele, et riigiprokuratuuri kahtlus mõjuvõimu kuritarvitamise kohta ei vasta tõele ning on erakonna jaoks naeruväärne.

Toobal tunnistas, et erakonna büroo oleks pidanud ärimees Jüri Luige, kes Keskerakonnale kokku 500 eurot annetas, tausta rohkem kontrollima, kuna seda hiljem tehes selgus, et tegu on skandaalse mehega, kellega erakond koostööd teha ei tohiks.

Esmaspäeval arutatakse kahtlustust erakonna juhatuses ning vaadatakse, kuidas jätkub kaitsepolitsei ja riigiprokuratuuri menetlus. "Esmaspäeva õhtuks oleme kindlasti targemad kui praegu, laupäeva õhtul," sõnas Toobal.

"See oli ootamatu Keskerakonna, aga ka avalikkuse ja kogu poliitilise maastiku jaoks," arvas Toobal ning lisas, et erakonna kontori tunde kestnud läbiotsimine ei tundu demokraatlik.

Kui palju asju kaitsepolitsei töötajad kaasa viisid, ei saa Toobal oma sõnul öelda, kuna uurimine kestab. Küll kinnitas ta, et kahtlustust talle esitatud ei ole. Kui seda peaks tehtama, siis kaalub Toobal, kas riigikogust tagasi astuda.