Pressinõukogu mõistis Maalehe õigeks


Pressinõukogu mõistis Maalehe õigeks
Eesti Ekspress

Pressinõukogu arutas Werol Tehased juhatuse liikme Meelis Virro kaebust Maalehele ning otsustas, et leht ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

Eelmise aasta üheksandal detsembril ilmunud Maalehe artiklis „Werol võlgneb põllumeestele rapsi eest kümneid miljoneid“ on räägitud mitme põllumehe ja vahendajaga, kellele Werol Tehased väidetavalt rapsi eest võlgu olid, ühtlasi ka Meelis Virroga, teatas Pressinõukogu.

Pressinõukogu otsustas, et Maaleht ei eksinud Werolist kirjutades ajakirjanduseetika koodeksi vastu ning leiab, et lehel ei olnud põhjust erinevate allikate väidetes ja kompetentsuses kahelda. Pressinõukogu hinnangul sai Meelis Virro piisavas mahus sõna süüdistuste kommenteerimiseks ja ümber lükkamiseks ning artiklis tunnistab ta ka ise maksetähtaegadest mitte kinni pidamist, kuid nimetab seda ajutiseks.

Werol Tehased AS juhatuse liige Meelis Virro kaebas Pressinõukogule, et artiklis on avaldatud valeinfot Baltic Agro esitatud kommentaaris, sest Baltic Agro ees Werolil võlgnevust ei ole. Meelis Virro kinnitusel ei ostnud Werol 2010. aastal rapsi talunik Hendrik Allsaarelt, kellega samuti artiklis räägitud on. Lisaks leiab Meelis Virro, et artiklis on allikaid kuritarvitatud. Maaleht vastas Pressinõukogule, et artiklis said sõna mitu allikat ja Weroli esindaja. Maalehe kinnitusel on Baltic Agro väited ka kirjalikult tõendatud.