President tunnustas teenetemärgiga poliitikuid ja suurärimehi süüdistanud prokuröri

 (12)
Inna Ombler, Riigiprokuratuur
Foto: Ilmar Saabas

President Toomas Hendrik Ilves otsustas anda teenetemärgi ka riigiprokurör Inna Omblerile, kes oli üks kahest maadevahetuse süüasja süüdistajatest.

Omblerile anti Valgetähe IV klassi teenetemärk selle eest, et ta on juhtinud keeruliste korruptsioonikuritegude kohtueelset uurimist. Samuti oli Ombler menetlust juhtiv prokurör riigireeturi Vladimir Veitmani ning viie teabeameti töötaja kohtuasjades.

Inna Ombler ja tema kolleeg Laura Feldmanis olid süüdistajad Eesti lähiajaloo ilmselt ühes mahukamas kohtuprotsessis. Maadevahetuse protsess, nagu seda hakati avalikult nimetama, päädis mullu suvel riigikohtu kriminaalkolleegiumi otsusega, mis tunnistas maadevahetuse kriminaalasjas süüdistatavad altkäemaksu võtmise ja andmise asemel süüdi pistise võtmises ja andmises, jättes ringkonnakohtu mõistetud karistused muutmata.

Süüdi tunnistati mitmed prominendid, nagu näiteks endine keskkonnaminister Villu Reiljan, endine põllumajandusminister ja riigikogu keskerakondlasest saadik Ester Tuiksoo ning ärimehed Tullio Liblik ja Toomas Annus.

Mullu 7. novembril tunnustati Inna Omblerit ja Laura Feldmanist ka aasta prokuröri tiitliga.