President Rüütel noomis valitsust

 (66)
Arnold Rüütel
ETA FOTO

Esmaspäeval presidendiametisse astunud Arnold Rüütel manitses valitsust suuremale haldussuutlikusele ja Eesti siseprobleemidega arvestamisele.

“Maailma majanduslik ja poliitiline olukord seisab silmitsi kriisiga. See kohustab ka Eesti valitsust tähelepanu pöörama Eesti enda ressurssidele ja riigisisesele tööjaotusele,” märkis Rüütel valitsusele saadetud kirjas.

“Ilmselt peame me rohkem keskenduma omavalitsuste toimetulekule ja Eesti riigi haldussuutlikkuse tugevdamisele. Küllap on ka ülim aeg laial põhjal rajanevate otsuste vastuvõtmiseks regionaal- ja rahvastikupoliitikas ning haridusreformis,” lisas ta.

Rüütel kinnitas, et tahab regulaarselt pidada nõu peaministri ja teiste põhiseaduslike institutsioonide juhtidega.

“Selle eesmärgiks on ootamatute olukordade vältimine presidendi ja teiste põhiseaduslike institutsioonide vahelises koostöös,” kirjutas Rüütel valitsusele.

“Minu pikaealine elu- ja poliitiline kogemus võimaldab mul loodetavasti olla nõuandjaks ja poliitiliste jõudude vahelise dialoogi õhutajaks. Seejuures kavatsen kindlasti toetuda professionaalsete nõuandjate laiale ringile,” sõnas Rüütel.