President näitas rohelist tuld: Saaremaal ja Muhu vallas kaasatakse piirangute tagamiseks kaitseliitlased

 (35)
President näitas rohelist tuld: Saaremaal ja Muhu vallas kaasatakse piirangute tagamiseks kaitseliitlased
Foto: Irina Mägi

Vabariigi president andis nõusoleku kaasata kuni 40 kaitseliitlast Saaremaal ja Muhu vallas turvalisuse tagamiseks ning homme jõustuvate täiendavate liikumispiirangute kehtestamiseks.

Vastavalt siseministri taotlusele kaasaks Politsei- ja piirivalveamet (PPA) esmajoones kohalikke kaitseliitlasi koos sunni kasutamise õigusega täiendavate liikumispiirangute kehtestamiseks saartel kuni eriolukorra lõpuni.

Alates esmaspäevast muudetakse Saaremaal ja Muhu vallas inimeste liikumispiirangud rangemaks, et kohapealse kroonviiruse levikut senisest tugevamalt piirata. Inimesed peavad püsima kodus ning väljas tohib käia vaid loetud tingimustel ja kaasas peab olema isikut tõendav dokument.

"Saaremaa on praegu kiireima nakatunute arvu kasvuga piirkond Eestis ning seal kehtestatud täiendavad viibimiskeelud liikumispiirangud on praeguses olukorras kahtlemata vajalikud ja otstarbekad. Liikumispiirangute kehtestamine tähendab ka vajadust suurema arvu politseipatrullide järele. Kohapealseid inimesi ja olusid tundvate kaitseliitlaste kaasamine nendesse patrullidesse on minu arvates vägagi mõistlik ja nutikas lahendus," selgitas president Kaljulaid.

Riigipea pani kõigile Eesti inimestele südamele, et liikumispiirangud ja soovitused vältida tarbetut ringiliikumist ja kontakte kehtivad kogu riigis. "Oleme mõistlikud ja täidame neid korraldusi, sest kriisi ohjamisel on igaühe panus hädavajalik," rõhutas president Kaljulaid.

Vastavalt hädaolukorra seadusele võib kaitseväge ja kaitseliitu kaasata eriolukorra piirkonnas liikluse korraldamiseks ja turvalisuse tagamiseks Vabariigi valitsuse korraldusel ja Vabariigi presidendi nõusolekul.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!