President kolib homsest Narva tööle. Kaasa võtab ta kümmekond hädavajalikumat töötajat

 (98)
RMK ühismatk
RMK ühismatkFoto: Ain Liiva

Sel sügisel töötab president Narvas kolmel nädalal. Tema esimene töönädal saab alguse homme, kui president töötab Narvas kokku 10 päeva.

President ööbib Narvas Elektra külalistemajas ja töötab Tartu Ülikooli Narva kolledži tööruumides, kus talle on eraldatud üks nõupidamisruum ja paar kabinetti.

Töötajaskonnast lähevad presidendiga kaasa ametnikud vastavalt vajadusele ning päevakavale. Päevas on Narvas kümmekond presidendi kantselei töötajat - nõunikud, kantselei direktor, käsundusohvitserid.

Juba homme on presidenti ootamas töökohustused. Ta kohtub Narva linnavalitsuse ja linnavolikogu liikmetega. Samuti külastab ta Tartu Ülikooli Narva kolledžit.

Õhtu lõpetuseks kaeb president Narvat ja Narva-Jõesuud ühendavat rattateed, minnes õhtusele rattatuurile.

Narvas peab president veel neljapäeval Norra ja Soome suursaadiku lahkumisvisiidi, kohtub mitmete noortega - näiteks "Noored kooli" programmis osalejatega, SPIN-suvelaagri ja Vita Tiimi noortega.

Enamuse 10-päevasest perioodist veedabki president Narvas, vaid tööperioodi viimasel päeval, 5. septembril, külastab Kersti Kaljulaid Vasknarva kordonit ning kohtub Alutaguse vallajuhtide ja vallavolikogu liikmetega.