President Kaljulaid on sel nädalal visiidil Beninis ja Senegalis

 (35)
President Kaljulaid on sel nädalal visiidil Beninis ja Senegalis
President Kersti KaljulaidFoto: Taavi Sepp

President Kesti Kaljulaid on sel nädalal visiidil Aafrikas, Beninis ja Senegalis.

Kaljulaid kohtub Benini ja Senegali riigipeadega, et tutvustada Eesti e-riigi lahendusi, leida uusi turge Eesti ettevõtetele ja arutada Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Riigipead saadab Eesti äridelegatsioon, kes sõlmib kohapeal mitu koostöölepet.

„Aafrika riikidel on suur potentsiaal tänu e-lahendustele muuta paremaks piiriülest koostööd, kasvatada majandusi ning jõuda arenguhüppeni. Sellest võidavad nii Eesti kui meie ärikogukond, kes on Aafrikaga koostööst väga huvitatud,“ ütles Kaljulaidi välisnõunik Lauri Kuusing.

Kolmapäeval on president ametlikul visiidil Beninis, mis on Eesti riigipea esimene ametlik visiit Aafrikasse. Teda saadab riigikogu liige Mart Nutt ja äridelegatsioonis on kaasas mitmed Eesti tehnoloogiaettevõtted.

Kohtumisel Benini presidendi Patrice Taloniga kirjutatakse Eesti ja Benini vahel alla koostöölepped IT-lahenduste kasutuselevõtuks ja e-lahenduste juurutamiseks Beninis.

Cybernetica andmevahetustehnoloogiate juhi Riho Kure sõnul on Aafrika turg ettevõtte jaoks strateegilise tähtsusega. „Beninis sõlmitav kokkulepe on tunnustus nii meile kui ka riikidevahelisele koostööle ning kinnitab rahvusvahelist usaldust meie tehnoloogiate vastu."

Varasemalt on Cybernetica UXP-i tehnoloogiat rakendatud näiteks Namiibias, Nigeerias ja mujal.

„Missioonikriitiliste e-riigi alussüsteemide eksport ei tähenda lihtsalt tehnoloogiatarnet, vaid usaldussuhte loomist osapoolte vahel. Hindame väga kõrgelt oma koostööd kohalike partneritega ning kõrgetasemelist toetust riigi poolt,“ lisas Kurg.

7. detsembril on president töövisiidil Senegalis, kus kohtub riigipea Macky Salliga ning osaleb digi- ja küberümarlaual. Ka Senegalis saadab riigipead Eesti ettevõtjatest koosnev äridelegatsioon.