President Ilves USA sõduritele Eestis: teie kohalolek muudab Atlandi-ülese sideme käegakatsutavaks kõigile

 (19)
President Ilves Ämari lennubaasis USA sõjaväelasi tervitamas
President Ilves Ämari lennubaasis USA sõjaväelasi tervitamasFoto: Ilmar Saabas

President Toomas Hendrik Ilves tervitas täna Ämari lennubaasis Eestisse saabunud Ameerika Ühendriikide maaväe 173. õhudessantbrigaadi 150-liikmelist kompaniid.

Riigipea meenutas selle lahingüksuse laulusõnu, et need sõdurid on valmis vabadust kaitsma igal ajal ja igal pool, teatas presidendi kantselei.

Ka Eesti on seda teinud – Wahidi patrullbasis Talibani territooriumi sügavuses, Iraagis, Malis ja järgmisest nädalast ka Kesk-Aafrika Vabariigis, kus me kaitseme teiste vabadust, ütles president Ilves.

Ta nimetas Atlandi-ülest sidet meie julgeoleku üheks võtmeks ebaturvalises maailmas: “Seepärast me hindame liitlaste võitlejate kohalolekut siin.”

President Ilvese sõnul kinnitab USA 173. õhudessantbrigaadi kompanii saabumine Eestisse Atlandi-ülese sideme nähtavust nii Eesti inimestele kui ka teistele, kes seda nägema peavad, see muudab NATO käegakatsutavaks.

“Ajalugu teevad inimesed ja teie olete ühed neist,” ütles president Ilves.

Ameerika Ühendriikide sõdurid osalevad Eestis koos teiste liitlaste üksustega meie kaitseväe suurõppusel Kevadtorm. USA üksuste selline kohalolek jääb Eestisse praeguste plaanide kohaselt vähemalt aasta lõpuni.