President Ilves saab Medvedeviga kokku

 (84)
Urmas Paet
Foto: Ilmar Saabas

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves sõidavad reedel töövisiidile Venemaale, et osaleda soome-ugri rahvaste 5. maailmakongressil Hantõ-Mansiiskis. President Ilvesel on plaanis ka kohtumine oma Venemaa kolleegi Dmitri Medvedjeviga.

Eesti riigipea kõneleb soome-ugri rahvaste maailmakongressi avapäeval, kus osalevad ka Soome, Ungari ja Venemaa presidendid. Samuti võtab president Ilves koos Evelin Ilvesega osa kongressi kultuuriprogrammist nii Hantõ-Mansiiskis kui ka selle ümbruses.

Seekordse soome-ugri maailmakongressi — seal osaleb umbes 300 delegaati, kes esindavad 21 soome-ugri rahvast ja sama palju vaatlejaid — peateema on “Samasus ja muutuv maailm”. Kongressi ava- ja lõpuistungi vahel töötab viis sektsiooni: “Etnopoliitika ja õigus”, “Kultuur, keel ja haridus”, “Meedia ja ajakirjandus” ning “Tervis, demograafia ja perekond”.

Esmaspäeval, 30. juunil avavad Eesti riigipea ja Evelin Ilves Moskvas Venemaa Väliskirjanduse Raamatukogu aatriumis Tartu-Moskva semiootikakoolkonna ühe asutaja, Tartu Ülikooli kauaaegse professori Juri Lotmani büsti ning president Ilvesel on kavas kohtumine Moskva ja kogu Venemaa patriarhi Aleksius II-ga.

Tagasi Eestisse jõuab Eesti riigipea esmaspäeva, 30. juuni hilisõhtul.