President Ilves kutsus kokku Eesti tulevikku vaatavad kärajad

 (85)
FOTOD!
FOTOD: President Ilves kutsus kokku Eesti tulevikku vaatavad kärajad.
Foto: Tanel Meos

Täna kella 13-st algas presidendi mõttekoja ja sihtasutuse Eesti koostöö kogu ühine kärajapäev „Millist Eestit jõuame üleval pidada?“.

President Toomas Hendrik Ilvese eestvõttel arutlevad ja käravad Eesti tuleviku ja Eesti demokraatia tervise teemadel rahandusminister Jürgen Ligi, kunagine justiitsminister ja kohaliku elu edendaja Kaido Kama, vandeadvokaat Jüri Raidla, ettevõtja Viljar Arakas, kunstnik Kaido Ole ja futurist Guido Viik.

Arutatakse peamiselt selle üle, millist riiki nii riigi- kui kohaliku võimu tasandil me tahame. Millist riiki jaksame demograafilisi ja regionaalpoliitilisi protsesse arvestades 20 ja 30 aasta pärast üleval pidada? Kuidas saab riik senisest tõhusamalt ja kestlikult aidata kaasa kõigi siin elavate inimeste elukvaliteedi parandamisele? Kuidas kasutame oma ühist inimvara edaspidi mõistlikumalt ja minimaalsete kadudega? Eesti demokraatia ja otsuseprotsessi tervis: kuidas jõuda kestlike lahendusteni?

2007. aastast korraldatavad presidendi kärajad kujutavad endast avatud mõttevahetust, milles osalevad võrdsete partneritena vabakonna, ettevõtjate ja avaliku sektori esindajad.