President Ilves kohtus Ameerika Ühendriikide senaatoritega

 (12)
President Ilves kohtus Ameerika Ühendriikide senaatoritega
Presidendi kantselei

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus Ameerika Ühendriikide kongressi ülemkoja nelja liikmega, kes külastavad mitmeid Euroopa riike.

Eesti riigipea nimetas hiljutist START leppe jõustumist oluliseks, kuid rõhutas, et edasiliikumist on vaja ka taktikaliste tuumarelvade ja tavarelvastuskontrolli osas.

“Uue START-lepingu jõustumise järel on tähtis CFE režiimi taastamine ja ka mittestrateegiliste tuumarelvade arvu oluline vähendamine Euroopas,” tõdes president Ilves.

Kohtumisel, kus räägiti pikemalt ka küberjulgeolekust kui tänapäeva ühest olulisemast julgeolekuriskist, osalesid Ameerika Ühendriikide senaatorid Jon Kyl (Arizona), Jeff Sessions (Alabama), Ron Johnson (Idaho), Mike Crapo (Wisconsin), kes kuuluvad kongressi ülemkoja õigus-, rahandus-, relvajõudude või eelarvekomiteesse. Eelnevalt külastasid nad Lätit, Leedut, Ukrainat ja Gruusiat. Eestis käivad nad NATO küberkaitsekeskuses ja Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses ning kohtuvad ka peaminister Andrus Ansipi ja kaitseminister Mart Laariga.