President: Eesti ei korda 1939.-1940. aasta vigu

 (21)

Eesti president Lennart Meri kinnitas esmaspäeval Helsingi ülikoolis esinedes, et Eesti ei korda 1939. ja 1940. aastal tehtud vigu, viidates vastuhakule igale katsele Eestit okupeerida.

“Vead, mida Eesti tegi 1939. ja 1940., ei kordu, sest maailm on muutunud ja Eesti on õppinud,” ütles Meri Helsingi ülikoolis kõneledes.

Rääkides Eesti ja Soome koostööst, sõnas president, et ta näeks kahe riigi keskkonnaministeeriumi vahel senisest suuremat koostööd.

“See suurendaks vastastikku õigusi ja kohustusi ning oleks ilus kummardus Soome lahele, mis on läbi aegade olnud meie ühine elu telg,” sõnas president.

Meri kinnitas Helsingis esinedes, et kõigi taasiseseisvunud Eesti valitsuste jaoks on olnud välispoliitiliseks prioriteediks ühineda Euroopa Liidu ja NATO-ga.

“Eesti on olnud edukas mõlemal suunal, oleme läbirääkimistel EL-iga sulgenud 19 peatükki 30,” rääkis Eesti riigipea. “Äsja Eestit külastanud president Jacques Chirac kinnitas mu kaasmaalastele, et reaalne perspektiiv liituda Euroopa Liiduga on ühtlasi põhitegur, miks Eestist on saanud tõsiseltvõetav NATO kandidaatriik.”