Presidendi nõunik Linnamäe: 300 000 eurot ei olnud ainult "Teekonna" tootmise eelarve

 (380)
Presidendi nõunik Linnamäe: 300 000 eurot ei olnud ainult "Teekonna" tootmise eelarve
Foto: Priit Simson

Mitmed filmindusega kokku puutunud inimesed on avaldanud kahtlust, et kas NO99 eraldatud 300 000 eurot (250 000 + käibemaks) on ikka hästi kulutatud. Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi kunstifilmi "NO31 "Teekond" Muusikaline rännak läbi Eestimaa" eelarve pani kirjutama nii ajakirjanik Teet Kalmuse kui ka kirjaniku ja filmirežissööri Kadri Kõusaare. Presidendi avalike suhete nõunik ütleb aga, et summa hõlmas kogu õhtut, mitte pelgalt filmi.

"Millest siis mõtlesin nii pingsalt? Esiteks sellest, et mille peale küll kulus 300 000 eurot, kui päris hästi teletegemise tagamaadega kursis olles ei suutnud kuskilt saada eelarveks suuremat numbrit kui 30 000 eurot ja hea tahtmise korral oleks veel natuke odavamaltki saanud teha," sõnas Kalmus oma Facebooki postituses.

Kõusaar kommenteeris Kalmuse postitust ja ütles, et tema film „Ema" maksis kolm korda vähem.

"Praegu on natuke nii, et püha lehm (teater) eksles filmi karjamaale, ja samas korralikku filmi, mida näiteks nüüd festivalidele saata, või mis siis kodumaal kinosid täidaks, ju ei ole."

Vabariigi Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe sõnul ei olnud 250 000 + käibemaks vaid „Teekonna" tootmise eelarve. Selle kõrval oli tehnika (heli, valgus, lavad jne.), ruumide kohendamine jne. „Kogu õhtune programm alates kella 17-st kuni südaööni," kommenteeris Linnamäe.