Presidendi kantselei: Masso avaldas isiklikku arvamust

 (90)
Toomas Hendrik Ilves ja Iivi Anna Masso
President Soomes raamatut esitlemasFoto: Andres Putting

Presidendi kantselei teatel avaldas presidendi nõunik Iivi Anna Masso eile Twitteris Soome ajakirjaniku boikoteerima kutsudes oma isiklikku arvamust.

"Tegemist on Iivi Anna Masso isikliku arvamusega sotsiaalmeedias ja oma arvamuse isiklikkust on ta ka ise kinnitanud," ütles presidendi pressiesindaja Eesti Päevalehele.

"Presidendi kantselei lähtub oma töös president Toomas Hendrik Ilvese sõnadest: "Ajakirjandusvabadus on lahutamatu ja oluline osa meie ühistest väärtustest ning ma taunin kõike, mis seda piiraks," lisas Sildam.

Presidendi nõunik Iivi Anna Masso nimetas eile oma Twitteri postituses YLE ajakirjanikku Risto Vuorineni Kremli propagandistiks ja soovitas talle mitte intervjuusid anda.

Soome ajakirjanike liit avaldas täna Eesti presidendi nõuniku Iivi Anna Masso eilse üleskutse üle pahameelt. Yle välisuudiste osakonna juhi kinnitusel ei ole ta Risto Vuorineni lugudes leidnud Masso etteheidetele kinnitust, samuti ei ole Masso toonud välja ühtegi konkreetset juhtumit, mis õigustaks taolist üleskutset.