Praxis: tähtis pole koolide arv, tähtsad on võrdsed võimalused

 (14)
kool
Foto: Ilmar Saabas

Poliitikauuringute keskuse Praxis analüütik Hanna-Stella Haaristo peab Eesti Tööandjate Keskliidu ettepanekut igast kolmest gümnaasiumist kaks kinni panna probleemile lihtsustatud lähenemiseks.

Tööandjate keskliit saatis laiali pressiteate, milles on öeldud, et liidu hinnangul võiks gümnaasiumide arvu vähendada kuni kolm korda, kirjutavad ERR uudised.

Analüütik Anna-Stella Haaristo arvates ei ole ole oluline suletavate koolide arv ja osakaal, vaid see, et kõigil lastel ja noortel säiliksid võrdväärsed võimalused nende võimetele ja vajadustele vastava kvaliteetse ja kättesaadava hariduse omandamiseks.

"Koolivõrgu ümberkorraldamine on vajalik samm, aga seda tuleb teha teadlikult, terviklikult ja efektiivselt, lähtudes konkreetsetest piirkondadest, õpilaste arvudest, vajadustest ja tehtud analüüsidest," ütles Haaristo ERR-i uudisteportaalile.

"Oluline on jõuda aruteludest ja vaidlustest konkreetsete kokkulepeteni, sest tehtud haridusotsuste mõju on enamasti näha alles aastate või aastakümnete pärast ning otsuste edasilükkamine täna tähendab veel pikaajalisi raskusi ja probleeme haridusmaastikul," rääkis Haaristo.