PPA peadirektor Vaher: esimese pudeli aknasseviskamine sai Vaos alguse sellest, et kohalik pakkus majutuskeskuse elanikule viina

 (92)
Alkohol
AlkoholFoto: Ilmar Saabas

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher rääkis intervjuus Eesti Päevalehele, millest sai esimest korda alguse Vao keskuse rünnak.

Ajakirjanik viitas, et on juba kuulda lugusid, kuidas moslemiriietust kandvatele naistele on linna peal kallale mindud. Vaher selgitas, et pigem on tegu olukordadega, kus viltu läinud taskuvargus on üle läinud röövimiseks ja röövimisel on antud sõnum, et näokatet ja oma traditsioonilisi riideid kandnud mosleminaisi on rünnatud.

"Päris nii see pole. Kui korraks Vaod puudutame, siis sealne esimene aknasse pudeli viskamine sai alguse sellest, kus kohalik pakkus majutuskeskuse elanikule viina, viimane ütles, et ta ei joo. Ning kohalik käratas: kurat, sulle ei kõlba isegi minu viin mitte, ja pudel lendas põraki aknasse. Kogu motiiv."

"Täna seega pole seda mustrit, et rünnatakse hidžaabi kandvaid naisi ja pole riski, et rünnatakse moslemeid. Sündmused lihtsalt võimenduvad täna, sest teema on maailmas esiuudiseks," nentis Vaher, kelle sõnul ütles läbirääkimismeeskond PPA-le juba mitme kuu eest, et Vaost kuulevad nad tulevikus veel palju ja sellest kohast saab sümbol.