PPA koroonaviirusest: rakendame esmaseid meetmeid võimalike haiguspuhangute ennetamiseks

 (120)
PPA koroonaviirusest: rakendame esmaseid meetmeid võimalike haiguspuhangute ennetamiseks
Argipäev Wuhani haiglas, kus tohtrid teevad endast kõik, et haigestunuid aidata.SIPA

Koroonaviiruse levik on ületanud Hiina piiri ja haigusjuhte on registreeritud ka mujal riikides. Kuidas on seis Eestis, kas põhjust muretsemiseks ja rakendatakse erakorralisi meetmeid? PPAst kinnitatakse, et risk on väike, aga läbi sõrmede sellele ei vaadata.

PPA pressiesindaja Kerly Virk sõnas Delfile, et terviseameti andmetel on Hiina koroonaviiruse nakatumise risk Eestis väga madal. "Sellegi poolest on ka Eestis nii piiripunktides kui mujal rakendatud esmaseid meetmeid ennetamaks võimalike haiguspuhangute levikut: järgitakse tavapäraseid hügieeninõudeid hoolikalt ning riskipiirkonnast saabunud võimaliku nakatunud inimesega kokkupuutel kantakse isikukaitsevarustust."

Ta lisas, et linna täpsusega PPAl kõigi piiriületuste vaates detailset infot Wuhanist saabujate kohta käepärast ei ole. "Illegaalsete piiriületajate seas, kelle lähtelinna kohta menetluses põhjalikult uuritakse, jaanuari seisuga ühtki Wuhanist saabujat aga ei ole. Samuti pole sellest linnast siia otselende."

Välisministeeriumist kinnitati pärastlõunal, et soovitatakse täielikult vältida reisimist Hubei provintsi.

"Haiguse leviku tõkestamiseks on kogu riigis kehtestatud ulatuslikke liikumispiiranguid (sh katkestatud bussi- ja rongiliiklus), paljud vaatamisväärsused on suletud. Tulenevalt kiiresti muutuvast olukorrast ja võimalikust täiendavate liikumispiirangute kehtestamisest soovitame tungivalt kaaluda Hiinasse reisimise vajalikkust," seisis nende teates.

Hiinas viibides soovitab terviseamet regulaarselt käsi pesta, kanda näomaski, vältida ühistransporti ja rahvarohkeid kohti.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!