PPA aitab riigipiiril jagada terviseameti informatsiooni

 (46)
Narva piiripunkt
Narva piiripunkt Foto: Dmitri Fedotkin

Terviseamet saatis täna politsei- ja piirivalveametile ametiabi palve, et PPA aitaks koroonaviirust puudutavat informatsiooni jagada riigipiiridel.

„Terviseamet on koroonaviiruse kohta koostanud infomaterjali, mis on avalikkusele kättesaadavaks tehtud, lisaks toimub otsepostitus. Politsei ülesandeks on avaliku korra tagamine ja piirivalve valdkonna asjade korraldamine ning nende abil on riigil suurem tõenäosus jõuda vahetu kontaktini igas piiripunktis, sealhulgas isikuteni, kes saabuvad Eesti Vabariiki riskipiirkondadest,“ kirjutas terviseameti peadirektor Merike Jürilo täna saadetud ametiabi palves.

PPA panustab ametiabi taotluse põhjal lisaressurssi info jagamisele lõuna- ja idapiiril ning Tallinna sadamas. Tallinna sadamas ja lennujaamas jagavad infomaterjali ka terviseameti töötajad.

„Idapiiril Venemaa poolt tulijatele antakse terviseameti informatsioon üle regulaarse piirikontrolli käigus. Lõunapiiril Läti poolt tulevaid reisijaid võivad Iklas ja Valgas peatada politseipatrullid, et tervisealane teave edasi anda. Edastame terviseameti informatsiooni inimeste enda heaolu nimel, et nad oskaksid terviseprobleeme märgata ja vajaduse korral pöörduda õigesse kohta,“ ütles PPA staabi operatiivgrupi juht Tago Trei.

Koroonaviirus Eestis hetkel diagnoositud 10 inimesel, kõik nakatunud viibisid enne haigestumist riskipiirkonnas. Terviseameti hinnangul on oluline kiiresti tuvastada riskipiirkondadest sissetoodud haigusjuhud, takistamast koroonaviiruse kohalikku levikut.

Koroonaviiruse sümptomid sarnanevad gripi haigusnähtudega ning avalduvad kahe nädala jooksul. Haigestunul tekib köha, palavik ja/või hingamisraskused. Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112. Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas.

Lähtuvalt haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) riskihinnangust on alates 26. veebruarist koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur ja Lõuna-Korea. Koroonaviiruse sissetoodud juhte on registreeritud üle maailma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!