Mõnes riigikogulasel tekitas selline kiri imestust, sest kuigi pealkirjas oli viidatud protestile, mõjus see pigem ähvarduskirjana. „Ajakirjanik Priit Pulleritsu ametlikult Postimehe meililt saabunud ähvardus "pidada meeles" kooseluseaduse poolt hääletajaid on kõva sõna!“ kirjutas riigikogulane Kalle Palling oma sotsiaalmeediakontol.
„Mõnd inimest aitab elus edasi soov maailma paremaks teha, mõnda jällegi viha. Ma ei oska sellest kirjast muud arvata. Ega see ei ole midagi eriti uut,“ sõnas Palling ning lisas, et tänu sellele on ta veel enam veendunud, et see seadus tuleb sel nädalal riigikogus vastu võtta.
Priit Pulleritsu sõnul saatis ta sedasorti kirja riigikogulastele, sest teda häirib see, kuidas riigikogu liikmed absoluutselt ei arvesta Eesti inimeste arvamusega ja nad ei soovi isegi rahvaga seda küsimust arutada. „Nad kargavad inimestele peale tooniga, vähemasti on kogu sellest pikast sõnasõjast jäänud selline mulje ja mulje on poliitikas äärmiselt oluline, et need, kes seda läbipressitavat seadust ei toeta, et need on tagurlikud, et need on ühes paadis Putini Venemaaga. Jääb mulje, et kui sul on oma arvamus selles küsimuses, mis on teistsugune riigikogu häälekate liikmete arvamusest, siis ei ole sa õige inimene, õige eestlane ega õige eurooplane,“ sõnas Pullerits. Ta lisas, et selline ülevalt alal suhtumine on tema jaoks väga solvav.
„Ma olen kindel, et minul kui Eesti kodanikul on ABSOLUUTNE õigus saata riigikoguliikmetele seesugust kirja nagu see õigus on ka ABSOLUUTSELT kõigil ülejäänutel Eesti kodanikel, sest kui riigikoguliikmed ei kuula üldse rahva enamuse häält, ja enamus on selle seaduse vastu, mida on näidanud kõik avaliku arvamuse küsitlused, siis mis ühel Eesti kodanikul veel üle jääb?“ sõnas Pullerits.
Küsimusele, kas talle ei tundu, et tema kui ajakirjaniku sulest võib selline kiri mõjuda ähvardusena, vastas Pullerits, et ta ei tea kuidas see tundub, aga kui valimiste eel tehakse valimispropagandat, siis samamoodi tuletatakse kõike meelde. „Poliitikud väga tuletavad meelde, mida nende valitsemise ajal on tehtud, millised on nende saavutused ja kordaminekud. Samamoodi on õigus valijatele meelde tuletada valimiste ajal, et lisaks neile saavutustele, mida poliitikud ise välja toovad, on nad teinud veel mitmesuguseid otsuseid, millest nad võib-olla ei soovi rääkida,“ lausus ta.