Popov: Kuressaares on igast kümnest EMO-sse pöördujast kaheksal COVID-19

 (328)
Asutusteülene briifing 24.03.2020
Arkadi PopovFoto: Jaanus Lensment

Valitsuse hädaolukorra mediitsinijuht dr Arkadi Popov ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et Kuressaares on igast kümnest EMO-sse pöördujast kaheksal COVID-19 infektsioon. Popov lubas Kuressaare arste mitte üksi jätta ja toetada neid nii transpordi kui ka voodikohtadega.

"Me täna oleme kohtunud Kuressaare haigla juhtidega, me arutasime olukorda ka vallavalitsuse kriisikomisjoniga. Nagu meie kolleegid haiglast kinnitavad, et nendest patsientidest, kes käivad erakorralise meditsiini osakonnas, kümnest patsiendist seitse, kaheksa on nakatunud COVID-19 viirusega, mis tähendab seda, et levik on tõesti laialdane saarel," ütles Popov, vahendab ERRi uudisteportaal.

Popov rääkis, et Kuressaare kolleegide kinnitusel tuleb suurem osa patsientidest Kuressaare linnast ja Orissaare piirkonnast, aga ka mujalt saarelt.

Popov ütles, et riik on valmistub selleks, et paari nädala pärast on suur osa kolmanda etapi hingamisaparaatidest juba hõivatud.

"Ehk üsna suur osa meie patsientidest, kellel on COVID-19 infektsioon, vajavad toetust. See on see, milleks me praegu valmistume. Me teeme koostööd erinevate haiglatega, erinevate koostööpartneritega selleks, et see valmidus oleks ka reaalne," lausus Popov.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!