Pomerants soovitas enne hinnangute andmist ära oodata maadevahetuse jõustunud kohtuotsus

 (47)
Marko Pomerants
Marko PomerantsFoto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants lausus, et enne maadevahetuse juhtumi tagajärgede peale mõtlemist tuleb ära oodata kohtuotsuse jõustumine. Täna tuli vaid esimese kohtuastme otsus, mis ei jõustu enne, kui prokuratuuri edasikaebuse tõttu ringkonnakohus ja võib-olla ka riigikohus selle kohta seisukoha võtavad.

Pomerants lausus, et tema pole sellele kohtuasjale pühendanud oma elust isegi viit minutit. Küll on tema arvates aga väga rumal hinnata prokuratuuri ja kaitsepolitsei töö edukust süüdimõistmiste järgi. "Kohtupidamise eesmärgiks välja selgitada tõde," lausus Pomerants.

"See väga vana ja kulunud käibefraas, et on süütuse presumptsioon. Inimene on süüdi või õige, kui on jõustunud kohtulahend," selgitas Pomerants.

Ta lisas, et õigestmõistvast kohtuotsusest täiesti sõltumatult tekib inimestel tihti emotsioon, et kohtuotsusest hoolimata on ikka tegemist pättidega. See on aga sisetundest lähtuv emotsionaalne hinnang, mis pole tegelikkusega tihti kuidagi seotud.

Harju maakohus teatas eile, et aastaid kestnud maadevahetuse kohtuasjas on kõik süüdistatavad õigeks mõistetud. Prokuratuur lubas otsuse edasi kaevata.