Põllumehed paluvad Ratast: Martin Repinskile tuleb anda võimalus

 (253)
Martin Repinski talupidajate keskliidu kongressil
Martin Repinski talupidajate keskliidu kongressil Foto: Rauno Volmar

Põllumehed tegid täna ühispöördumise peaminister Jüri Ratasele, milles paluvad maaeluminister Martin Repinski ametisse jätta.

"Meie, põllumehed, talupidajad, ja maainimesed, pöördume peaminister Jüri Ratase poole palvega, et Martin Repinskile antakse võimalus jätkata maaeluministri ametis. Toetame Martin Repinski algatusi ja ideid põllumajanduse valdkonna arendamisel ja peame oluliseks, et nende mõtete elluviimisel tuleks anda talle 100 kriitikavaba päeva ennast tõestada," seisab avalduses, millele on alla kirjutanud kümmekord põllumajandusorganisatsiooni.

"Põllumajandus on sügavas kriisis ning sellest väljatulemiseks on vaja ministrit, kes tunneb valdkonda läbi ja lõhki, kes saab aru kriisi olemusest ning kellel on ideid ja hoobasid, et kriisi lahendada. Maaeluminister Martin Repinski on oma sõnavõttudes näidanud, et ta mõistab põllumeeste probleeme ja seepärast usume, et talle tuleb anda võimalus," kirjutavad pöördujad.

"Liialt kaua on meie riigis valitsenud poliitika, mis on jätnud põllumajanduse vaeslapse ossa ja tänu millele on sektor kandnud osalt korvamatut kahju. Tegelikult on põllumajandusel suur potentsiaal anda oma panus riigi majanduskasvu ning suurendada eksporti.

Uus valitsuskoalitsioon on teinud, mida on lubanud ja on pööranud oma näo põllumeeste poole. Kutsume üles mitte kaotama inimlikkust ning andma maaeluministrile aega, et ta saaks põllumajandussektoris nii pikka aega oodatud positiivseid muutusi hakata ellu viima."

Pöördumisele on allkirja andnud Eesti tõuloomakasvatajate ühistu juhatuse esimees Tanel Bulitko, mahepõllumajanduse koostöökogu juhatuse liige Jaan Kiider, E-piima juhatuse esimees Jaanus Murakas, Saaremaa talupidajate liidu juhatuse liige Janek Mägi, Nopri Talumeierei peremees Tiit Niilo, Hellema talu peremees Ivo Eenpalu, Pajumäe talu peremees Arvo Veidenberg, Eestimaa talupidajate keskliidu nõukogu liige ja Aaviku talu peremees Ants Aaman, Eestimaa piimatootjate ühistu juhatuse esimees Märt Riisenberg, Võrumaa talupidajate liidu tegevjuht ja Kriguli talu perenaine Marika Parv ning Eestimaa talupidajate keskliidu nõukogu esimees, Kalle Hamburgi talu peremees Kalle Hamburg.