Politseileitnant Maarja Punak laidab Lauri Vahtre sõnarünnakut: veebis tuleks öelda vaid seda, mida ollakse valmis päriselus ütlema


Politseileitnant Maarja Punak laidab Lauri Vahtre sõnarünnakut: veebis tuleks öelda vaid seda, mida ollakse valmis päriselus ütlema
Maarja PunakPPA

Eile postitas endine poliitik Lauri Vahtre keskkonnaaktivist Kertu Birgit Antoni arvamusloo alla kommentaari, kus uuris, miks keskkonnaaktivistid enesetappu ei propageeri. Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo politseileitnant Maarja Punak tuletas meelde, et päriselu viisakusreeglid võiksid olla käibel ka internetis.

Politseileitnant Maarja Punak, kes töötas varem veebikonstaablina, nentis iroonia, sõnamängude ning sarkasmi laia levikut internetis. "Elu lõpetamise kliimamõjuga sidumine võib kuuluda sinna alla," sõnas ta.

"Ometi ei saa unustada päriselus üldiselt hästi toimivaid viisakusreegleid ning konkreetsele inimesele tehtud ettepanek ennast ära tappa teeb paratamatult haiget ning solvab," lisas Punak.

"Minu soovitus on öelda veebisuhtluses ainult neid asju, mida ollakse valmis päriselus inimesele ütlema. Selle artikli [Antoni arvamusloo - toim.] kommentaaride seas leidub kahjuks üsna palju autorit otseselt ja isiklikult solvavaid kommentaare, mis pole kuidagi seotud tema argumentidega," nentis Punak. Ta lisas, et kui kommentaariumi mõte on viia edasi avalikku arutelu, siis kindlasti on tähtis roll veebikeskkonna moderaatoril, kes saab solvavad postitused eemaldada.