Politseikomissar: autojuhid alahindavad mobiili käeshoidmisega kaasnevaid riske

 (42)
pilt-2
pilt-2Foto: Ilmar Saabas

Kõige sagedamini kipuvad autojuhid sõidu ajal mobiiltelefoniga käed-vabad seadet kasutamata rääkima aeglases liikluses või pikal maanteesõidul, rääkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) komissar Riho Tänak.

"Uuringute kohaselt suureneb õnnetusse sattumise risk mobiiltelefoni kasutades keskmiselt neli korda," ütles Tänak ERRi uudisteportaalile.

"Arvatavalt kõige enam haaravad juhid telefoni järele olukordades, kus tuleb oodata kas foori taga, ummikus või aeglases liiklusvoolus ning kus tundub, et autojuhtimine nii palju keskendumist ei nõua," rääkis Tänak. Tegelikult tuleb ka sellistes olukordades olla väga tähelepanelik näiteks eespool peatujate ja reavahetajate suhtes.

Teine tüüpolukord on komissari sõnul pikk maanteesõit, kus ühtlases tempos kulgemisel võib ekslikult tunduda, et mobiiltelefoni hoidmine probleeme ei tekita. Samas nõuab ka maanteesõit pidevat tähelepanu nii tee kui ka teiste liiklejate suhtes.

Möödunud aastal trahvis politsei käed-vabad seadet kasutamata rääkivaid juhte 1317 korral, 2012. aastal oli selliseid juhte 2345, ütles PPA pressiesindaja Tuuli Härson. Keskmine trahv rooli taga mobiili vale kasutamise eest oli nii 2012. kui ka 2013. aastal 30 eurot.