Politsei peab selgeltnägija mõttemõrva jaburaks

 (79)
Politsei peab selgeltnägija mõttemõrva jaburaks
Foto: Andres Putting

Saates “Pealtnägija” ilmsiks tulnud võimalus, et maag Hannes Vanaküla jüngerkond on mõtte jõul üritanud USA riigisekretär Condoleezza Rice’i tappa, tundus politseile nii jabur, et see sundis neid vastavateemalise küsimuse esitanud Delfi töötaja kainuse järele pärima.

Saates üles astunud maagi endisest jüngrist neiu rääkis, et Vanaküla juhitav seltskond on püüdnud mõtte jõul tappa inimesi, seal hulgas USA välisministrit. Kui Delfi küsis, kas politsei süüdistuse põhjal ka kriminaalasja algatab, küsis Põhja politsei pressiesindaja Harrys Puusepp vastu, kas küsija on kaine.

“See on nii jabur, et ma arvasin, et see nalja pärast küsitud,” ütles Puusepp.

“Kuskil peab ette tulema piir, mida nimetatakse terveks mõistuseks!” lisas Puusepp hiljem. “Kui oodata Eesti politseilt tõsist ja ametlikku vastust küsimusele, kas sellise jutu puhul tuleb menetlus, siis meie jaoks mõjub see nii meie kui politseinike töö naeruvääristamisena.”

Saates oli juttu ka ühest varasemast loost, kus Vanaküla oli seksinud alaealistega. Asja uurimine politseis lõpetati kuriteo koosseisu puudumise tõttu.