Politsei kutsus Varro Vooglaiu seoses Indrek Tarandi juhtumiga ülekuulamisele

 (308)
SAPTK andis riigikogus üle allkirjad kooseluseaduse rakendusaktide vastu
Varro VooglaidFoto: Madis Veltman

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid andis eile sotsiaalmeedias teada, et politsei on kutsunud ta seoses möödunud esmaspäeval Tallinnas Toompeal aset leidnud Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandi ründamisjuhtumiga ülekuulamisele.

"Hetk tagasi helistati mulle politseist ja anti teada, et mind soovitakse Tarandi protsessi raames üle kuulata. Ju saab olema uus ja huvitav kogemus – varem polegi mind õiguskaitseorganite poolt ühtegi poliitilisse protsessi kaasatud," teatas Vooglaid eile sotsiaalvõrgustiku Facebook vahendusel.

"Alustatud kriminaalmenetluse käigus kuulatakse üle erinevaid sündmust pealt näinud inimesi, et selgitada juhtumi asjaolusid. Täpsemaid asjaolusid pole kriminaalmenetluse ajal võimalik kommenteerida," ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja Seiko Kuik Delfile.

Möödunud nädala esmaspäeval arutas riigikogu avalduse eelnõu, mille teemaks oli Eesti toetuse avaldamine ÜRO ränderaamistikule. Enne seda toimus Toompea lossi ees platsil Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) meeleavaldus ränderaamistiku vastu, kuhu olid teema selgitamise eesmärgil kohale tulnud mitmed sotsiaaldemokraatidest tipp-poliitikud ja ka sotside nimekirjas riigikokku kandideeriv Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand.

Seotud lood:

Sotside esindajatele sõna andmisega meeleavaldust korraldanud EKRE nõus ei olnud. Ühel hetkel läks aga lavale Indrek Tarand, kes pärast EKRE riigikogu fraktsiooni esimehe käest mikrofoni kättesaamist kutsus meeleavaldusel osalejaid hääletama sotside poolt.

Samal ajal tekkis ka rüselus, mille käigus tõugati Tarand lavalt alla, sikutati teda jope kapuutsist nii, et ta kukkus. Lisaks lõi mitu meeleavaldusel osalejat Tarandit ka jalaga.